Percelen gezocht voor onderzoek naar ritnaalden

Voor het onderzoek naar goede maatregelen om ritnaaldpopulaties onder de schadegrens te krijgen, zijn we op zoek naar percelen. Deze percelen willen we de komende drie teeltseizoenen monitoren.

Afbeelding Percelen gezocht voor onderzoek naar ritnaalden
26 februari 2024

Wat zoeken we

  • Percelen waarvan de verwachting is dat er veel ritnaalden aanwezig zijn.

Het plan

  • Geschikte percelen worden drie teeltseizoenen gemonitord op de aanwezigheid van ritnaalden.
  • Bij voldoende gevonden ritnaalden maken onderzoekers, in overleg met de eigenaar/gebruiker, een proefplan voor de teeltseizoenen 2024, 2025 en 2026.

Over het onderzoek PPS Grondige Aanpak Bodemplagen

Sinds 2022 werken wij  samen met een consortium aan de  PPS Grondige Aanpak Bodemplagen. Binnen het onderzoeksproject wordt onderzoek gedaan naar de levenscyclus en het gedrag van ritnaalden, met als doel om tot duurzame en toekomstbestendige beheersingssystemen te komen.

Bij ritnaalden kan tussen ei-afzet (door de kniptor) en schade aan gewassen wel drie tot vier jaar zitten. Dat betekent dat er ver vooruit gedacht moet worden bij het ontwikkelen van strategieën om ritnaaldschade te beperken. Deze strategieën zijn nodig omdat de aanpak met een eenmalige behandeling in veel gevallen niet meer volstaat. Het voordeel van verder vooruit denken is dat er een lang tijdspad is waarin activiteiten uitgevoerd kunnen worden om de ritnaaldpopulatie te verminderen, en dat ze eventueel vaker herhaald kunnen worden.

Deelname

Lijkt deelname aan dit onderzoek u interessant, en heeft u een perceel dat mogelijk geschikt is voor de proeven:

Vrijblijvend aanmelden kan bij Arjan Mager:  arjanmager@vertify.nl

Meer informatie over de PPS Grondige Aanpak Bodemplagen is te vinden op  Crkls.

Vanuit Van Iperen is Rens de Bruijckere het aanspreekpunt: Tel 06-53645249

Kennis & Nieuws

Gerelateerde berichten

Afbeelding Video | SKAi spotsprayer in de lelieteelt
Technische achtergrond Precisielandbouw

Video | SKAi spotsprayer in de lelieteelt

Bekijk hoe SKAi Spotspray wordt ingezet voor gerichte onkruidbestrijding in de lelieteelt. Het camerasysteem herkent onkruid en maakt het mogelijk om herbiciden alleen toe te passen waar dat nodig is. SKAi is modulair op te bouwen op verschillende spuiten en stuurt de doppen gericht aan. Per 3 meter wordt een camera geplaatst en de bediening verloopt via een gebruiksvriendelijke interface. Zo kan een herbicidereductie tot 95% worden gerealiseerd, met minimale groeiremming en maximale efficiëntie. In deze video zie je SKAi Spotspray in de praktijk in de lelieteelt.

Afbeelding Aardappelen drogen en koelen na de oogst
Teeltactualiteit

Aardappelen drogen en koelen na de oogst

Onder mooie omstandigheden zijn inmiddels de meeste aardappels gerooid. Het is nu belangrijk om ervoor te zorgen dat het drogen en wondhelen plaatsvindt. Snijd een aardappel door en leg deze op een zichtbare plek op de hoop. Het is belangrijk dat deze wit/grijs opdroogt. De periode van wondheling verschilt per ras. Bij Agria bijvoorbeeld is dit een langere periode dan bij veel andere rassen. Wanneer de aardappelen handdroog zijn, kan er van drogen overgegaan worden naar koelen. Belangrijk om hier tijdig mee te starten om de kiemrust te bewaren. Verlaag de temperatuur tot ongeveer 12 graden, zodat het mogelijk blijft om de temperatuur egaal te houden. Koel bij meer koude nachten terug naar de gewenste bewaartemperatuur.

Afbeelding Rassenadvies zaaiuien | kies het juiste ras voor uw perceel
Folder & gids Zaaizaden

Rassenadvies zaaiuien | kies het juiste ras voor uw perceel

Binnenkort starten de voorbereidingen voor teeltseizoen 2026. Kies met behulp van proefresultaten en de gegevens van het UIKC voor het ras dat het best in uw bouwplan past.