Fertigatie levert 20 procent extra opbrengst in miniknollen

Afbeelding Fertigatie levert 20 procent extra opbrengst in miniknollen

Fertigeren in miniknollen levert een meeropbrengst op van 20 procent. Dat is aangetoond in een meerjarige proef van Aeres Hogeschool.

De fertigatieproef in miniknollen is nu twee jaar uitgevoerd door Aeres-studenten en krijgt dit jaar een vervolg. De agrarische school in Dronten werkt in het onderzoek samen met toeleverancier Van Iperen en het bedrijf Broere Beregening.

 

Lees het artikel wat op Nieuwe oogst is verschenen.

Kennis & Nieuws

Gerelateerde berichten

Afbeelding Ondergronds water én mest geven biedt perspectief
Technische achtergrond Fertigatie

Ondergronds water én mest geven biedt perspectief

Droge zomers, strengere milieuregels, hoge voerprijzen en een groeiende behoefte aan zekerheid over ruwvoer van eigen land. Het zijn uitdagingen waar melkveehouders steeds vaker mee te maken krijgen. Tegelijkertijd liggen er kansen in technieken die in andere sectoren al langer hun waarde hebben bewezen. Eén daarvan is fertigatie: het ondergronds en gelijktijdig toedienen van water en nutriënten. 

Afbeelding Een weerbare uienteelt
Technische achtergrond Duurzaamheid

Een weerbare uienteelt

Veranderend weer en een krimpend pakket gewasbeschermingsmiddelen maken een goede uienopbrengst uitdagender. Uireka heeft onderzocht hoe de weerbaarheid van uien vergroot kan worden, bekijk de resultaten in deze video.

Afbeelding Resultaten fertigatieproef in uien op de Rusthoeve
Onderzoek & proeven Fertigatie

Resultaten fertigatieproef in uien op de Rusthoeve

Afgelopen seizoen deelden we al verschillende updates over onze fertigatieproef in uien op de Rusthoeve. 8 september zijn de uien gerooid en daarna beoordeeld door het UIKC. Ondertussen zijn de uiteindelijke resultaten binnen.