Afbeelding Proef alternatief Vydate

Oxamyl, de werkzame stof van Vydate 10G, wordt niet verlengd in Europa. Dit besluit is eerder deze maand genomen door de Europese Commissie en is inmiddels ook officieel gepubliceerd. Het Ctgb wordt nu gevraagd om deze maximale termijnen ook in Nederland toe te staan. Wat de exacte data voor uitverkoop en opgebruik worden, wordt door het Ctgb later dit voorjaar beslist. Het is nu dus hard nodig een alternatief voor Vydate te vinden.

Bij ThesAgro is een proef neergelegd om te onderzoeken welke middelen een alternatief kunnen zijn. Product Manager Ronnie van Maldegem vertelt over deze proef in onderstaande video.

Kennis & Nieuws

Gerelateerde berichten

Afbeelding Teeltadvies | Insecten- en ziektebestrijding in suikerbieten, MH-bespuitingen in aardappelen en uien & wortelonkruiden
Teeltactualiteit Gewasbescherming

Teeltadvies | Insecten- en ziektebestrijding in suikerbieten, MH-bespuitingen in aardappelen en uien & wortelonkruiden

Lees ons teeltadvies met nadruk op MH bespuiting in de teelt van aardappelen en uien en ziekte- en onkruidbestrijding in suikerbieten.

Afbeelding Hoe houden we de tripsdruk in de toekomst onder controle?
Onderzoek & proeven Ziekten & plagen

Hoe houden we de tripsdruk in de toekomst onder controle?

Praktijkonderzoekers Rick en Maryse nemen je mee in de proeven die we als Van Iperen uitvoeren. Benieuwd naar onze aanpak? Bekijk de video.

Afbeelding Teeltadvies | ziektebestrijding in aardappelen, uien en wortelen en de start van MH-toepassingen
Teeltactualiteit Gewasbescherming

Teeltadvies | ziektebestrijding in aardappelen, uien en wortelen en de start van MH-toepassingen

In dit teeltadvies vooral informatie over de schema's voor ziektestrijding. Ook delen we ons advies voor kiemremmingstoepassingen in verschillende gewassen.