Special Bloemisterij; belang van een goede waterkwaliteit

Afbeelding Special Bloemisterij; belang van een goede waterkwaliteit

‘Betere waterkwaliteit geeft schoner en groeikrachtiger gewas’, zo luidt de titel van het artikel dat eind vorige week verscheen in de hygiëne special van Bloemisterij.

Tot twee jaar geleden gebruikte Chrysantenkwekerij R&A van Kester nog oppervlaktewater als het bassin leeg was. De zuiveringsplicht was de trigger om het watersysteem door te lichten en flink te investeren. „Achteraf gezien een heel goede keuze. We hebben nu altijd voldoende schoon water en je kunt veel beter sturen.”

Lees hier het volledige artikel met waterkwaliteitspecialist Han Opstal en Bart van Kester.

Kennis & Nieuws

Gerelateerde berichten

Afbeelding Podcast | hoe we samen zorgen voor een schone kas
Medewerkersverhaal Waterkwaliteit & hygiëne

Podcast | hoe we samen zorgen voor een schone kas

In de themaweek 'Water & Techniek' was Arco Lock te gast bij Hortibiz Newsradio. Hij vertelde over waarom hij waterkwaliteit en hygiëne zo interessant vindt. Ook gaf hij direct een paar simpele tips om uw kashygiëne direct te verbeteren. 

Afbeelding Gebruik van biociden
Nieuws Waterkwaliteit & hygiëne

Gebruik van biociden

De NVWA heeft aangegeven te blijven controleren en handhaven op een juist gebruik van biociden. Volg altijd het etiket bij het toepassen van producten in de teelt.

Afbeelding ViP | Van pionieren naar precisie
Nieuws Fertigatie

ViP | Van pionieren naar precisie

Fertigatie – het toedienen van meststoffen via irrigatiewater – is in de tuinbouw al decennialang de norm. Ook in de fruitteelt wordt deze techniek al geruime tijd toegepast. In de akkerbouw daarentegen is het een relatief jonge techniek, maar die achterstand blijkt juist een voordeel. “We konden vanaf nul een systeem opbouwen zoals we het wilden hebben,” vertelt meststoffenspecialist Mikey Akkermans, teamleider akkerbouw bij Van Iperen. Samen met collega Eric Watzeels, bemestingsspecialist en teamleider tuinbouw, blikt hij terug én vooruit. Want juist dankzij de kruisbestuiving tussen beide sectoren maken akkerbouwers nu grote stappen.