Afbeelding Einde toelating Topper
21 september 2026

Zoals afgelopen voorjaar in onze lezingen is aangegeven, vervalt de toelating van Topper in 2027. Dat betekent dat 2027 het laatste jaar is dat Topper nog ingezet kan worden om vroege vruchtval te voorkomen bij appel en peer.

De fabrikant zal nog één productie maken, die in 2027 wordt uitgeleverd. Wij hebben van de fabrikant het verzoek gekregen om half oktober 2026 aan te geven hoeveel Topper wij nog willen bestellen.

Wilt u in 2027 nog gebruikmaken van Topper en zeker zijn van beschikbaar product? Dan vragen wij u om voor 12 oktober 2026 uw bestelling te plaatsen. Deze bestelling wordt in de loop van 2027 geleverd.

Gekocht product kan niet worden geretourneerd, aangezien de fabrikant geen product terugneemt dat over is.

Kennis & Nieuws

Gerelateerde berichten

Afbeelding ‘Aan de basis van samenwerking ligt vertrouwen’
Klantverhaal Bemesting

‘Aan de basis van samenwerking ligt vertrouwen’

Het is druk in de boomgaard van Mark Vernooij in Cothen. Omdat er hagelnetten worden aangebracht, spreken we elkaar in de schaftkeet midden in de boomgaard. Namens Van Iperen schuiven teamleider Marcel Tazelaar en adviseur Jos Tijssen aan. Sinds de overname van AgroBuren en R. van Wesemael vormen drie teams samen één fruitteam. Voor Van Iperen is samenwerking in de fruitteelt zo wezenlijk dat zelfs de campagne ernaar is vernoemd, ‘Samen sterk in fruit’. Geen marketingleus, maar een werkwijze. In Cothen is te zien hoe dat er in de praktijk uitziet.

Afbeelding Teeltadvies | plukwonden afdekken, perenknopkever, kleurbevordering
Teeltactualiteit Gewasbescherming

Teeltadvies | plukwonden afdekken, perenknopkever, kleurbevordering

Veel peren- en appelpercelen zijn inmiddels geoogst. In dit teeltadvies gaan we onder andere in op het afdekken van plukwonden en de verschillende mogelijkheden rondom bladvoeding.

Afbeelding Inzamelingen STORL
Nieuws Gewasbescherming

Inzamelingen STORL

De aanmelddata voor de inzameling van STORL-zakken in juni en juli zijn bekend.