Proeven doen met direct resultaat voor de praktijk

Afbeelding Proeven doen met direct resultaat voor de praktijk

Het team van praktijkgerichte onderzoekers is constant op zoek naar de meest effectieve manier om uw gewassen sterk en gezond te laten groeien. Of het nu gaat om de toepassing van biostimulanten of een alternatief gewasbeschermingsmiddel. Een aantal van deze proeven worden op proefvelden uitgevoerd, maar er liggen ook proeven bij akkerbouwers op hun perceel. De resultaten van de proeven zijn direct toepasbaar in de praktijk.

In onderstaande video vertelt onderzoekster Isabel Lugtenburg over de verschillende soorten onderzoeken en vertelt akkerbouwer Marc van Oers over zijn ervaringen met de proeven op zijn perceel.

Meer weten over het telen van een krachtig gewas? Lees meer op deze pagina of neem contact op met uw adviseur.

Aanvraag adviesgesprek

Laat uw gegevens achter en onze specialisten zullen contact met u opnemen.

"*" geeft vereiste velden aan

Kennis & Nieuws

Gerelateerde berichten

Afbeelding Biologische bestrijders in de akkerbouw
Biologie

Biologische bestrijders in de akkerbouw

Van Iperen is altijd bezig met innoveren om onze telers nu en in de toekomst te voorzien van de beste oplossingen. Het traditionele chemische gewasbeschermingsmiddelenpakket krimpt snel. Daardoor groeit de behoefte aan groene alternatieven, zo ook voor de bestrijding van trips. Samen met groeispecialisten uit de tuinbouw onderzocht Van Iperen in 2025 welke biologische bestrijders kunnen overleven in buitenteelten. Zo ontdekken we welke rol zij kunnen spelen in een geïntegreerde aanpak.

Afbeelding Teeltadvies | suikerbieten, (plant)uien en wintergerst
Teeltactualiteit Gewasbescherming

Teeltadvies | suikerbieten, (plant)uien en wintergerst

In dit teeltadvies leest u meer over de onkruidbestrijding in suikerbieten, bodemgebonden ziektes en over de de onkruid- en ziektebestrijding in (plant)uien. Daarnaast leert u meer over groeiregulatie en ziektebestrijding in wintergerst.

Afbeelding Teeltadvies | onkruidbestrijding voor zaai en in wintertarwe
Teeltactualiteit Gewasbescherming

Teeltadvies | onkruidbestrijding voor zaai en in wintertarwe

Op percelen waar gezaaid gaat worden en waar wintertarwe staat, kan de eerste onkruidbestrijding worden uitgevoerd.