Veel telers zien aantasting van vruchtboomkanker, neonectria galligena, bij appel en peer. In deze periode zien we vooral de aantasting op éénjarige twijgen doorkomen. Daarnaast valt op, dat bij peer ook aantasting zit op de snoeiwonden. Aantasting is ontstaan in het najaar/winter van 2023.
.
Ons advies is om deze aantasting van vruchtboomkanker in mei/juni te verwijderen, bij voorkeur in een droge periode. Bij appel kunt u dan ook primaire aantasting van meeldauw verwijderen. Oudere aantasting van vruchtboomkanker kunt u wegfrezen. De aantasting vormt een infectiebron voor Nectria-vruchtrot en ook voor komend najaar voor infectie in de bladvalperiode. Ons advies is om aantasting zoveel mogelijk te verwijderen, en daarna op de grasbaan te versnipperen. Het is belangrijk, dat de aantasting uit de boom is. Als bestrijding van vruchtboomkanker adviseren we om in deze periode bespuitingen met Captan uit te voeren.
.
Let op; dat u of uw medewerkers zich niet vergissen met aantasting van bacterievuur. Hierbij geldt aantasting afvoeren en ontsmetten van snoeigereedschap als advies.
.
| Captan | 1,80 kg/ha |
| Soriale | 1,86 ltr/ha |