‘Fertigatie in uien levert een duidelijke meeropbrengst op’

Afbeelding ‘Fertigatie in uien levert een duidelijke meeropbrengst op’
24 november 2025

Zeeuwse akkerbouwer haalt beter saldo door precieze toediening

Akkerbouwer David van der Graaf in Lewedorp (ZL) heeft twee jaar ervaring met fertigatie in uien. Fertigatie levert een duidelijke meeropbrengst op, heeft hij gemerkt. Maar ook de kosten zijn duidelijk hoger. Per saldo behaalt hij met fertigatie een beter saldo dan met beregenen met een haspel en de gangbare vormen van bemesting.

Kennis & Nieuws

Gerelateerde berichten

Afbeelding Ondergronds water én mest geven biedt perspectief
Technische achtergrond Fertigatie

Ondergronds water én mest geven biedt perspectief

Droge zomers, strengere milieuregels, hoge voerprijzen en een groeiende behoefte aan zekerheid over ruwvoer van eigen land. Het zijn uitdagingen waar melkveehouders steeds vaker mee te maken krijgen. Tegelijkertijd liggen er kansen in technieken die in andere sectoren al langer hun waarde hebben bewezen. Eén daarvan is fertigatie: het ondergronds en gelijktijdig toedienen van water en nutriënten. 

Afbeelding Een weerbare uienteelt
Technische achtergrond Duurzaamheid

Een weerbare uienteelt

Veranderend weer en een krimpend pakket gewasbeschermingsmiddelen maken een goede uienopbrengst uitdagender. Uireka heeft onderzocht hoe de weerbaarheid van uien vergroot kan worden, bekijk de resultaten in deze video.

Afbeelding Resultaten fertigatieproef in uien op de Rusthoeve
Onderzoek & proeven Fertigatie

Resultaten fertigatieproef in uien op de Rusthoeve

Afgelopen seizoen deelden we al verschillende updates over onze fertigatieproef in uien op de Rusthoeve. 8 september zijn de uien gerooid en daarna beoordeeld door het UIKC. Ondertussen zijn de uiteindelijke resultaten binnen.