Phytophthora houdt aardappeltelers in de greep

Afbeelding Phytophthora houdt aardappeltelers in de greep

‘Phytophthora blijft verrassen’ meldt Jaap Bijl Adviseur Akkerbouw en Bewaarspecialist. ‘Percelen waarbij in het blad niets te zien was, lijken nu toch aangetast in de knol. Dit is een zorgelijke ontwikkeling.’

De bespuitingen met het middel MH zijn succesvol uitgevoerd, zij het later dan normaal. Aangezien het volledige seizoen later dan normaal verloopt, vormt dit geen probleem. De gewassen waren op het moment van MH toepassing opmerkelijk vitaal, wat positief is voor de effectieve werking van MH tijdens de bewaring.

De verwachting is dat tegen eind september/begin oktober de meeste aardappelen zullen worden ingeschuurd. Een cruciaal aspect tijdens de bewaring is het zorgvuldig drogen en tijdig koelen van de aardappelen. Telers wordt dringend geadviseerd om waakzaam te zijn voor phytophthora knollen, aangezien er dit jaar een opmerkelijke opmars is geweest van een agressieve stam. Dit kan resulteren in rotte knollen, en daarom is het essentieel om deze partijen grondig te drogen om de verspreiding van de aantasting te stoppen en verdere schade te voorkomen.

Onze bewaarspecialisten zijn alert op de ontwikkelingen en helpen u met uw bewaarstrategie. Klik hier voor onze aanpak en contact met één van onze specialisten.

Kennis & Nieuws

Gerelateerde berichten

Afbeelding Meld resten en oude gewasbeschermingsmiddelen nu aan bij STORL
Nieuws Gewasbescherming

Meld resten en oude gewasbeschermingsmiddelen nu aan bij STORL

In 2026 is het weer mogelijk om eenvoudig resten van oude, vervallen middelen gewasbescherming te laten afvoeren. Meer informatie en aanmelden kan via de website van STORL.

Afbeelding Actualiteiten spruitkool
Teeltactualiteit Gewasbescherming

Actualiteiten spruitkool

Terwijl er nog volop spruiten geplukt worden, zijn de voorbereidingen voor het nieuwe seizoen alweer in volle gang. Hierbij de eerste adviezen voor dit seizoen.

Afbeelding Een weerbare uienteelt
Technische achtergrond Duurzaamheid

Een weerbare uienteelt

Veranderend weer en een krimpend pakket gewasbeschermingsmiddelen maken een goede uienopbrengst uitdagender. Uireka heeft onderzocht hoe de weerbaarheid van uien vergroot kan worden, bekijk de resultaten in deze video.