Afbeelding Bodemleven stimuleren

Een actief bodemleven kan positief bijdragen aan een gezonde teelt. Bij de start van de teelt is het daarom enorm belangrijk om positieve organismen in te brengen. Uit proeven blijkt namelijk dat het bodemleven sneller wordt opgebouwd als er direct positieve organismen worden ingebracht. De bodem kan op 2 manieren worden geactiveerd:

Probiotische biostimulanten/gewasbeschermingsmiddelen

Dit zijn biostimulanten of gewasbeschermingsmiddelen waar daadwerkelijk levende organismen in zitten. Dit kunnen bijvoorbeeld positieve trichoderma of bacillus zijn. Deze biostimulanten koloniseren in de bodem en op de wortels. Dit verbetert, afhankelijk van het type organisme, de wortelgroei en dus ook de nutriënten opname. Ook krijgen negatieve schimmels en bacteriën hierdoor minder kans om te ontwikkelen. Voorbeelden van schimmels zijn Impuls TD of Trianum. Voorbeelden van bacillus producten zijn Terrabac 500, Accudo of Stimusoil Amylis. Afhankelijk van uw teelt en substraat kan het juiste product worden gekozen.

Prebiotische biostimulanten

Dit zijn biostimulanten die geen levende organismen bevatten. Het doel van dit type biostimulanten is juist om gunstige organismen te voeden. Dit zorgt voor een verhoogde biologische activiteit in de bodem. Voorbeelden van deze organische biostimulanten zijn zeewieren, humus/fulvine zuren en plantenextracten. Het is een ideale situatie om probiotische en prebiotische biostimulanten te combineren om elkaar te versterken.

Afbeelding Bodemleven stimuleren

Wilt u meer weten over het positief activeren van uw bodem?

Informeer naar de mogelijkheden bij één van onze bemestings- en biostimulanten specialisten.

Kennis & Nieuws

Gerelateerde berichten

Afbeelding Sterk door sporen | Borium
Technische achtergrond Bemesting

Sterk door sporen | Borium

Leer in deze video meer over de bouwsteen voor sterke groei: borium.

Afbeelding Gelezen in KAS: Open kaart spelen om te vergroenen
Klantverhaal Biologie

Gelezen in KAS: Open kaart spelen om te vergroenen

Als groeispecialist, zoals Van Iperen al meer dan 100 jaar actief is, moet je van vele markten thuis zijn. Terwijl de ene specialist een plan maakt om plagen in de gerberateelt aan te pakken, komt een andere specialist met een advies om met biostimulanten de planten beter te laten wortelen. En weer een andere collega is als onderzoeker aan de slag om te zien hoe dat in de praktijk uitpakt. Dat gebeurt allemaal bij Flower Harmony.

Afbeelding Sterk door sporen | Mangaan
Technische achtergrond Bemesting

Sterk door sporen | Mangaan

Leer in deze video meer over de essentiële voedingsstof voor planten: mangaan.