Actualiteiten sportvelden maart 2025

Dit bericht is verlopen eventuele adviezen zijn hierdoor niet (meer) geldig.

Afbeelding Actualiteiten sportvelden maart 2025

We hebben een aantal mooie zonnige dagen achter de rug, goed weer om de velden wat te laten aandrogen! Het ziet er naar uit dat we door het mooie weer een vroeg voorjaar krijgen. We kunnen dit weertype aangrijpen om weer enige cultuurtechnische maatregelen uit te voeren. In de winterperiode, wanneer de velden niet groeien, minder bewerkt en gemaaid zijn en er wormwerking optreedt, zien we snel pollen en ongelijkheid. Met slepen (en eventueel rollen), wiedeggen, beluchten en maaien kunt u hier de komende weken aan werken.

Bemesting

We hebben vele sportvelden opnieuw bemonsterd en een nieuw, meerjarig bemestingsadvies uitgebracht.

Op sommige velden is de eerste bemestingsgift inmiddels uitgeleverd en staat deze klaar om te verstrooien. Te denken valt aan Agro structuurkorrel (gips), Stimusoil Impact (calcium en sporen), Kieseriet (magnesium en zwavel), DCM Vivifos (fosfaat) en DCM Vivisol (stimuleren en verrijken bodemleven). In Vlissingen was eind februari de T-som (temperatuur som) alweer bereikt (> 250 ⁰C). De temperatuursom is de optelling van 1 januari van alle daggemiddelden boven nul. Dit alles is dus afhankelijk van de resultaten uit bemonstering van uw velden en het gemaakte bemestingsadvies op maat per veld.

Doorzaaien

Het kan nodig zijn om tussentijds door te zaaien als de grasmat te open is. Doorzaaien verhoogt het aandeel gewenste grassoorten in de mat, waardoor zogenoemde pioniersplanten een veel kleinere kans hebben zich te vestigen. Op deze manier kan de periode tot aan het groot onderhoud effectief overbrugd worden. En die periode is dus nog lang met veel wedstrijden voor de boeg. TetraTop 100 van DSV Zaden en Recover 4 Tetra van Advanta Limagrain zijn nieuw ontwikkelde grasmengsels, om ook te kunnen doorzaaien bij lage temperaturen (bodemtemperatuur 5-6 ⁰C). Een supersnelle opkomst en hoog kiempercentage, gecombineerd met een zeer goede ziekteresistentie en hoge vitaliteit zijn de belangrijkste kenmerken van deze mengsels. Vaker doorzaaien, ook bij een lagere bodemtemperatuur, zorgt ervoor dat de mat zo veel mogelijk gesloten blijft, zodat onkruiden en andere ongewenste grassen een minimale kans wordt geboden om zich te vestigen.

Kennis & Nieuws

Gerelateerde berichten

Afbeelding Actualiteiten sportvelden | eind maart 2026
Teeltactualiteit Bemesting

Actualiteiten sportvelden | eind maart 2026

Nu de lente is aangebroken en de temperatuur langzaam stijgt, kunnen we ook de eerste stikstofbemesting toepassen. De komende tijd kunt u DCM Start (minigran), Sport Spring  (minigran) of Lentemix  (korrel) strooien om de groei van de grasplant te stimuleren. Volg uw bemestingsschema of vraag uw adviseur naar de beste keuze van bemesting en te verstrooien hoeveelheid. Belangrijk zijn daarbij de afstelling van uw meststrooier en de weersomstandigheden. Laat bij twijfel altijd een test uitvoeren; wij kunnen dat voor u organiseren. We kunnen de velden ook gaan bewerken, bijvoorbeeld door te wiedeggen, verticuteren, beluchten en maaien.

Afbeelding Nieuwe bodemverbeteraar: DCM Soil-Active
Technische achtergrond Bemesting

Nieuwe bodemverbeteraar: DCM Soil-Active

Soil-Active verbetert de structuur van de bodem en stimuleert het bodemleven door een rijke variatie aan organische grondstoffen en een hoog gehalte organische stof. Organische basisvoeding NPK 2-1-2. Extra calcium (Ca) versterkt de plantencellen en zorgt voor een kruimelige bodemstructuur. Extra magnesium (Mg) zorgt voor een diepgroene bladkleur. Extra lavameel verrijkt de bodem met silicium (Si). Een vruchtbare bodem is belangrijk voor een goede wortelontwikkeling en een optimale gezondheid en weerbaarheid van de plant.

Afbeelding Dagelijks schakelen voor het mooiste sportveld
Klantverhaal Bemesting

Dagelijks schakelen voor het mooiste sportveld

Als Kleinbloesem twijfelt of als hij advies nodig heeft, belt hij Bart Boot, adviseur groenvoorziening bij Van Iperen. Irado en Van Iperen hebben pas hun samenwerking voor negen jaar vastgelegd. 'Van Iperen biedt een totaalpakket van advies en producten.