Dit bericht is verlopen eventuele adviezen zijn hierdoor niet (meer) geldig.
Calcium is essentieel voor de opbouw van sterke celwanden in de plant. Het versterkt de celstructuur, wat bijdraagt aan de stevigheid van de vruchten. Bij een tekort aan calcium kunnen bij appel verschillende problemen ontstaan, zoals neusrot, stip, zacht en inwendig bruin. Bij peer geeft een calciumgebrek kans op kurkstip. Denk hierbij aan het ras B.A. Lucas. De vruchten hebben ook een lagere hardheid. Een tekort aan calcium heeft niet alleen invloed op de kwaliteit van het fruit, maar verkort ook de houdbaarheid, zowel bij appel als peer. Daarnaast blijkt dat calcium de weerstand van de vruchten verhoogd. Deze vruchten zijn minder gevoelig voor vrucht- en bewaarrot.
Om in het groeiseizoen voldoende Ca (Calcium) in de vruchten te krijgen, is ons advies om CalciMax te gebruiken vanaf de bloei. Calcimax is geformuleerd als chelaat. Hierdoor kan het makkelijker de opperhuid in het blad en de vruchten passeren. Uit proeven blijkt dat de opname van Ca in de vrucht bij CalciMax hoger is dan bij kalksalpeter. Een ander belangrijk voordeel van Calcimax als calciummeststof is, dat het zacht is voor het gewas. Behalve calcium bevat Calcimax ook borium.
Silicium speelt een belangrijke rol in de plantgezondheid. Het versterkt de celwanden, wat de plant beter bestand maakt tegen ziekten, schimmels en plagen. Bovendien draagt silicium ook bij aan de stevigheid van de vruchten. Dit verhoogt niet alleen de kwaliteit van het fruit, maar ook de houdbaarheid na de oogst. Silicium helpt de plant om zijn eigen afweermechanismen te versterken en de vitaliteit te bevorderen. Het beste moment om silicium toe te passen is tijdens de celdelingsperiode van de plant.
Stimucrop Siligreen is een product dat makkelijk opneembaar silicium bevat. Het verbetert de opname van belangrijke nutriënten, zoals calcium en magnesium, waardoor de gezondheid van de plant wordt bevorderd.
Voordelen van Stimucrop Siligreen:
Toepassingstip: Stimucrop Siligreen en Calcimax kunt u toepassen tijdens de celdelingsperiode en in de periode voor de oogst. Wij adviseren per ha bij appel en peer, een dosering van 4,0 ltr Calcimax en 0,25 ltr Stimucrop Siligreen aan te houden.
| Calcimax | 4,00 ltr/ha |
| Stimucrop Siligreen | 0,25 ltr/ha |
In de fruitteelt speelt de juiste voeding een belangrijke rol in de ontwikkeling van gezonde en kwalitatief sterke vruchten. Calcium en silicium zijn hierbij twee belangrijke elementen. In dit artikel gaan we in op het belang van calcium en silicium voor de vruchtontwikkeling en hoe u deze optimaal kunt inzetten.
Calcium is essentieel voor de opbouw van sterke celwanden in de plant. Het versterkt de celstructuur, wat bijdraagt aan de stevigheid van de vruchten. Bij een tekort aan calcium kunnen bij appel verschillende problemen…
Bovenstaande adviezen zijn gebaseerd op de actuele praktijksituatie en de op dit moment ter beschikking staande kennis. Alle rechten voorbehouden. Niets uit dit bericht mag worden verveelvoudigd, opgeslagen in een geautomatiseerd gegevensbestand en/of openbaar gemaakt in enige vorm of op welke wijze dan ook zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever.