De laatste jaren wordt pootgoed minder vaak behandeld met Diabolo (imazlil) dan voorheen. Voornamelijk omdat behandelde aardappelen niet meer mogen worden gebruikt in de consumptie. Imazlil heeft een goede werking op bewaarziektes, zoals zilverschurft. Zilverschurft kan via de moederknollen worden overgedragen naar de dochterknollen. Het is dus belangrijk om een partij te controleren op eventuele bewaarziektes. Wij raden aan om een knolbehandeling uit te voeren, zowel in de pootgoed- als consumptieteelt.
Moncereen Pro en Maxim zijn middelen met de beste werking tegen zilverschurft. Emesto Silver is een nieuw knolbehandelingsmiddel wat we dit jaar in de praktijk gaan toepassen. Dit is op termijn de opvolger van Moncereen Pro en is iets sterker op zilverschurft, rhizoctonia en met name phoma. Deze middelen worden ook niet snel afgebroken door UV-straling op de knol. Tijdig toedienen is dus geen probleem, mits het pootgoed op de juiste manier wordt bewaard.
Maxim heeft echter geen toelating in pootgoed. Indien u fritesaardappels teelt en rhizoctonia het voornaamste probleem is, is Monarch een zeer goede optie. Wij kunnen deze middelen voor u toepassen met de Potato Care. Het voordeel van de Potato Care is dat het middel op de juiste manier toegediend wordt. Er is ook veel minder kans op emissie op het erf tijdens het behandelen.
Let goed op de kiemlengte van het pootgoed. Indien er lange kiemen aanwezig zijn op het pootgoed, raden wij af om het pootgoed te behandelen. De kans op kiemverbranding en vervolgens opkomstproblemen zijn groot.
Indien u gebruik wil maken van de Potato Care kunt u dit doorgeven aan uw vertegenwoordiger.

Wanneer u pootaardappelen ontvangt, is het raadzaam om de kwaliteit van het pootgoed te beoordelen. Vooral door het vroeger uitleveren van pootgoed is het belangrijk om een partij na ontvangst onder goede condities te bewaren. Bedenk dat een goede opslag veel narigheid kan voorkomen en dat kwaliteitsproblemen met pootgoed na het poten niet meer te herstellen zijn.
Het belangrijkste is dat het pootgoed koel, droog en vrij van condens wordt opgeslagen. Bewaar uw pootgoed niet in niet vochtdoorlatende big bag’s of in de stalen bak van een kipwagen! Vooral rot (droog en nat) kan voor problemen zorgen. De beste manier om pootgoed te bewaren is in kuubskisten en deze voldoende te ventileren. Hierdoor is de kans op condens kleiner en kunnen eventuele schilziektes zich minder snel ontwikkelen.
In onderstaande tabel staan enkele maximale toleranties vermeld voor klasse A (normen partijkeuring pootaardappelen NAK).
