Lees meer over wortelonkruid en de T2 fungicide in graan. Verder komt de onkruidbestrijding van suikerbieten aan bod in dit teeltadvies.
Veel graangewassen ontwikkelen zich erg vlot. Als er wortelonkruiden aanwezig zijn, kunt u deze nog aanpakken 7 tot 10 dagen voordat het graan in de aar komt. Kies voor een moment met een hoge luchtvochtigheid. Kies dit moment zorgvuldig, omdat dit het resultaat van de bespuiting sterk kan beïnvloeden.
In verschillende percelen wintertarwe is het vlagblad al volledig uit. Op dat moment is het belangrijk om dit vlagblad goed te beschermen met fungiciden. De productie van dit vlagblad is namelijk voor een groot gedeelte bepalend voor de opbrengst van de tarwe.
We zien momenteel ook een toename van graanhaantjes in wintergranen. Indien ook bladluis aanwezig kan een pyrethroide toegevoegd worden aan de ziektebestrijding.
Op veel plaatsen is begonnen met de LDS-bespuitingen in suikerbieten. Op dit moment is er veel verschil te zien in de stand van de gewassen. Zeker na de regen komen er op veel plaatsen nog jonge bietenplantjes bij. Houd hier rekening mee door de dosering niet te hoog te houden.
Bij bietengewassen die gezond en volledig op het perceel staan en waar probleemonkruiden aanwezig zijn, kan dit worden aangepakt door vanaf twee echte blaadjes aan de bieten middelen aan de LDS toe te voegen.
Vanaf 4-6 bladstadium van de bieten Frontier Optima of Tanaris toevoegen voor de nawerking.
Bovenstaande adviezen zijn gebaseerd op de actuele praktijksituatie en de op dit moment ter beschikking staande kennis. Alle rechten voorbehouden. Niets uit dit bericht mag worden verveelvoudigd, opgeslagen in een geautomatiseerd gegevensbestand en/of openbaar gemaakt in enige vorm of op welke wijze dan ook zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever.