Uiendag

Afbeelding Uiendag
22 juni 2023

Welkom op de Uiendag. Wij ontmoeten u graag in onze stand. Volgt u rondgang 3 dan krijgt u een toelichting op onze fertigatie objecten.

Het thema van de uiendag is “Weerbare uienteelt”. Nederland is een belangrijke speler op het gebied van uien in de wereld. We willen graag kwalitatief goede uien leveren en blijven zoeken naar de optimale manier om dit te realiseren.

Tijdens de rondgang lichten onze bemestingsspecialisten onze fertigatieproef toe waarin we verschillende teeltsystemen vergelijken: vlakvelds, op een verhoogd zaaibed en ruggenteelt. Hierbij is een zaaisysteem toegepast van 4 rijen op anderhalve meter, waarbij een 3 cm breed zaaikouter is toegepast. Dit zodat de planten wat meer ruimte hebben. We bekijken de voordelen en aandachtspunten per systeem met betrekking tot fertigatie in het algemeen (slangen leggen, etc.) en wat het inhoud voor de opbrengst en kwaliteit van de uien.

Let op, er zijn verschillende rondgangen. Met rondgang 3 komt u langs onze proef. 

Rondgang 1      :10.45 uur
Rondgang 2      :13.30 uur
Rondgang 3      :16.00 uur

Uiteraard is het ook mogelijk om buiten de rondleidingen een toelichting op onze voorlopige resultaten te krijgen, dus kom vooral langs. Zien is geloven bij fertigatie.

We ontmoeten u graag in onze binnenstand of bij onze proef op de Uiendag!

Kennis & Nieuws

Gerelateerde berichten

Afbeelding Teeltadvies | Insecten- en ziektebestrijding in suikerbieten, MH-bespuitingen in aardappelen en uien & wortelonkruiden
Teeltactualiteit Gewasbescherming

Teeltadvies | Insecten- en ziektebestrijding in suikerbieten, MH-bespuitingen in aardappelen en uien & wortelonkruiden

Lees ons teeltadvies met nadruk op MH bespuiting in de teelt van aardappelen en uien en ziekte- en onkruidbestrijding in suikerbieten.

Afbeelding Hoe houden we de tripsdruk in de toekomst onder controle?
Onderzoek & proeven Ziekten & plagen

Hoe houden we de tripsdruk in de toekomst onder controle?

Praktijkonderzoekers Rick en Maryse nemen je mee in de proeven die we als Van Iperen uitvoeren. Benieuwd naar onze aanpak? Bekijk de video.

Afbeelding Fertigatienieuws | water- en meststoffengift, trips en bladmeststoffen
Teeltactualiteit Fertigatie

Fertigatienieuws | water- en meststoffengift, trips en bladmeststoffen

Inmiddels is het bijna half juli. De zaaiuien op de fertigatiepercelen staan volop in groei. De komende weken zijn cruciaal voor de verdere groei van het gewas. In deze fase investeert de zaaiui veel energie in de ontwikkeling van zowel het loof als de bol. Daarom heeft het gewas een hoge behoefte aan stikstof om het loof vitaal en groeikrachtig te houden. Daarnaast moet op dit moment ook kali in de plant worden gebracht. Het grootste deel hiervan moet al via het loof opgenomen zijn, voordat de plant gaat strijken. Bovendien zorgt kali ervoor dat het loof langer vitaal blijft, wat weer ten goede komt aan de bolvorming. Zorg er de komende weken dus voor dat de plant geen tekort heeft aan zowel stikstof als kali.