Op dit moment voeren we twee proeven uit waarin we verschillende oplossingen voor de bestrijding van trips onderzoeken.
Tijdens deze proeven maken we gebruik van monitoringspaaltjes. Elke week tellen we het aantal trips dat daarop wordt aangetroffen. Zo krijgen we de ontwikkeling van de tripsdruk vroegtijdig in beeld en kunnen we op tijd ingrijpen.
Op het proefveld in de video testen we de effectiviteit van Atheta (loopkevers) bij de bestrijding van trips. Dit doen we samen met Klep Agro. We vergelijken daarbij twee manieren van uitzetten. Op het ene perceel plaatsen we emmers waaruit de loopkevers vanzelf het gewas in kruipen. Op het andere perceel worden de loopkevers rechtstreeks over het veld uitgestrooid. In deze proef onderzoeken we hoe we binnen een systeemaanpak chemische middelen, groene middelen en biologische bestrijders optimaal kunnen combineren om de tripsdruk in de toekomst beheersbaar te houden.
Neem dan contact op met onze praktijkonderzoekers.
Alle rechten voorbehouden. Niets uit dit bericht mag worden verveelvoudigd, opgeslagen in een geautomatiseerd gegevensbestand en/of openbaar gemaakt in enige vorm of op welke wijze dan ook zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever.