We zien op heel veel gazons mosgroei. Schaduw, lage zuurgraad, kort maaien, vilt of slechte bodemstructuur zijn belangrijke oorzaken van mos. Strooi 8,00 kg per are DCM Gazon Pur of Humuforte Strong & Clean 3 weken voor het verticuteren. Met intensief verticuteren kan er ruimte gemaakt worden voor doorzaai.
Met het grasmengsel Recover 2 Tetra of Sportivo kunt u snel aan de gang met het doorzaaien van gazons die de winter zijn uitgekomen. 30% tetraploïd Engels raaigras in de samenstelling zorgt ervoor dat het gras al vroeg kiemt en vestigt, ondanks lagere bodemtemperatuur. Tetragras is robuuster en daardoor beter opgewassen tegen kou, maar ook andere stressvolle omstandigheden zoals droogte en ziekten. Het groeit net wat langer door, waardoor het herstelvermogen groter is. Doordat doorzaaien bijna jaarrond mogelijk wordt, geeft Recover 2 Tetra de beste uitgangspositie voor een blijvend mooie, groene grasmat die kan dealen met de weersextremen van vandaag. Het wordt verder geleverd met 30% diploïd raaigras, 25% veldbeemdgras, 15% roodzwenkgras en kiemversnellende zaadcoating Headstart GOLD.
Verkrijgbaar in 5 en 15 kg verpakkingen.
Na het doorzaaien is het raadzaam om het gazon wat af te dressen. Bij een lagere bezetting van bestaand gras kunt u dit doen met DCM Vivimus Gazon. Dit product is erg fijn van structuur en kan in een dunne laag aangebracht worden. Het afdressen heeft als voordeel dat het graszaad vast gaat liggen en dus beter kan kiemen.
Stimuleer de groei van de grasmat met een eerste stikstof meststof.
Semi organisch:
Humuforte Start & Grow (NPK 18-5-4+2% MgO) (kruimel) of DCM Start (NPK 18-3-3+2% MgO) (minigran)
100% organisch:
Myco-gazon (ECOstyle) (NPK 10-3-6) (100% natuurlijk). Strooi met deze meststoffen iets ruimer dan u gewend bent voor het beste resultaat.
Andere opties zijn DCM ECOR 3 (NPK 12-0-3) (minigran) of Humuforte FPBIO4-Start (NPK 11-0-2) (kruimel).
Slechte of matige beworteling? Bemest deze gazons direct na de winterperiode met een fosfaat meststof, zoals Fertifos (NPK 5-27-0).