Ketensamenwerking met Royal van Zanten & Van Iperen

Afbeelding Ketensamenwerking met Royal van Zanten & Van Iperen
17 oktober 2023

‘Vertrouwen’, ‘ketensamenwerking’ en ‘toekomst’ zijn de drie kernwoorden die terug blijven komen in het gesprek tussen Dik van Alphen van Royal Van Zanten en Arjan Spaans en Guido Halbersma van Van Iperen.

In de kantine van Zentoo-kweker Leen Middelburg Chrysanten wordt de samenwerking tussen beide partijen, die augustus van dit jaar van start ging, besproken. Royal Van Zanten veredelt en vermeerdert snijbloemen en potplanten. Hun chrysanten staan in de kas bij onder andere Leen Middelburg Chrysanten.

Met de samenwerking tussen Royal Van Zanten en Van Iperen denken de heren een mooie stap te zetten in de richting van het effectiever inzetten van gewasbescherming door de gehele keten heen. “Als we weten wanneer bepaalde problemen ontstaan, kunnen we deze gerichter aanpakken.”, aldus Dik van Alphen. “Hiervoor zal er een stuk vertrouwen en transparanite tussen de veredelaar en kweker moeten zijn. De samenwerking met van Iperen gaat hier zeker bij helpen.” Doordat de specialisten van Van Iperen bij zowel de veredelaar als de kweker komen, volgen zij het gehele proces van begin tot eind. “Door dit met elkaar te analyseren kunnen wij  komen tot een betrouwbare, efficiënte en toekomstbestendige gewasbescherming.”

Volgens de heren blijft het daar niet bij. Arjan Spaans vertelt: “We gaan ook steeds meer kijken naar de  CO2 afdruk van een product. Om die te kunnen berekenen moet je alle stappen goed in beeld hebben in de keten. Vertrouwen in elkaar is daarbij van groot belang.”

We kijken met veel plezier en vertrouwen uit naar het vervolg van deze samenwerking.

Kennis & Nieuws

Gerelateerde berichten

Afbeelding Update toelating HuwaSan: Productmanager Dick Breugem over gestabiliseerde waterstofperoxide
Medewerkersverhaal Waterkwaliteit & hygiëne

Update toelating HuwaSan: Productmanager Dick Breugem over gestabiliseerde waterstofperoxide

‘Het is wachten op nieuwe gebruiksvoorschriften of toelatingen’

Afbeelding Gelezen in Onder Glas: Tuinplantenkwekerij goed op weg met verduurzaming
Klantverhaal Biologie

Gelezen in Onder Glas: Tuinplantenkwekerij goed op weg met verduurzaming

Afbeelding Gelezen in KAS: Open kaart spelen om te vergroenen
Klantverhaal Biologie

Gelezen in KAS: Open kaart spelen om te vergroenen

Als groeispecialist, zoals Van Iperen al meer dan 100 jaar actief is, moet je van vele markten thuis zijn. Terwijl de ene specialist een plan maakt om plagen in de gerberateelt aan te pakken, komt een andere specialist met een advies om met biostimulanten de planten beter te laten wortelen. En weer een andere collega is als onderzoeker aan de slag om te zien hoe dat in de praktijk uitpakt. Dat gebeurt allemaal bij Flower Harmony.