Perenbladvlo

Dit bericht is verlopen eventuele adviezen zijn hierdoor niet (meer) geldig.

Afbeelding Perenbladvlo

Verschillende telers hebben in de periode rond 10 mei de eerste keer Movento OD of Batavia ingezet tegen perenbladvlo en rose perenluis. Movento en Batavia werken ongeveer twee weken. Volgens het etiket is een interval van 14 dagen tussen twee bespuitingen Movento ook verplicht.

Controleer nu of een tweede behandeling nodig is. Voor eind deze week wordt droger en wat warmer weer voorspeld. De omstandigheden voor de tweede inzet van Movento/Batavia zijn dan gunstig.

Bij de keuze voor Movento OD of Batavia, beide met werkzame stof spirotetramat, spelen ook de eisen op het etiket qua driftbeperking. Hierbij is het etiket van Movento OD strenger dan van Batavia.
Als u kiest voor Batavia, is ons advies hierbij een uitvloeier, bijvoorbeeld Squall toe te voegen. Om de pH van het spuitwater te optimaliseren kunt u Agro-Vital Intake gebruiken.

Movento OD 1,00 ltr/ha
Batavia 1,80 ltr/ha
Squall 0,50%
Agro-Vital Intake 0,50%

Kennis & Nieuws

Gerelateerde berichten

Afbeelding Teeltadvies | schurft, neusrot, insecten, zetting en dunning
Teeltactualiteit Gewasbescherming

Teeltadvies | schurft, neusrot, insecten, zetting en dunning

Lees in dit teeltadvies meer over schurft, neusrot en meeldauw. Ook komen de verschillende insecten die op dit moment voorkomen aan bod. Als laatste bespreken we de zetting en dunning van appels en Conference.

Afbeelding Natuurlijke vijanden in de fruitteelt
Technische achtergrond Biologie

Natuurlijke vijanden in de fruitteelt

Natuurlijke vijanden spelen een belangrijke rol in de beheersing van plagen in de fruitteelt. Hun effectiviteit hangt samen met hun levenscyclus, voedselvoorkeur, gevoeligheid voor gewasbeschermingsmiddelen en de manier waarop ze zich in en rond het perceel handhaven. Hieronder volgt een overzicht van de belangrijkste groepen natuurlijke vijanden en hun biologische kenmerken.

Afbeelding Teeltadvies steenfruit | bloei in pruim en kers
Teeltactualiteit Gewasbescherming

Teeltadvies steenfruit | bloei in pruim en kers

In dit teeltadvies leest u meer over hagelschotziekte in pruimen, de pruimenzaagwesp, de bladstand en voedingsondersteuning en rupsen in pruim. Verder leest u meer over de tak en bloesemsterfte en de zetting en rui in kersen.