Dit bericht is verlopen eventuele adviezen zijn hierdoor niet (meer) geldig.
Plaatselijk zijn half mei de eerste fruitmotten in de feromoonval gevangen. Door het koele weer zijn de vangsten nog relatief laag. Ons advies is nu alleen in beplantingen met een hoge druk van fruitmot bij appel de eerste behandeling uit te voeren. Als eerste behandeling is ons advies Madex Top te gebruiken. In beplantingen appel met een hoge druk van fruitmot zijn daarna nog twee behandelingen met Coragen nodig in juni.
In beplantingen met een lage druk van fruitmot is deze behandeling nog te vroeg. Gezien onze ervaringen in 2023, volstaat in beplantingen met weinig druk één behandeling met Coragen op de piek van de ei-uitkomst van de eerste generatie, later in juni. Zeker bij peer werkt dit goed.
De ontwikkeling van fruitmot in de regio, kunt u volgen via het waarschuwingssysteem in Mijn Iperen.
In bio-beplantingen appel is ons advies binnenkort te starten met Madex Top op uitkomende eitjes. De eerste bespuiting met Madex Top starten in een dosering van 0,10 ltr/ha. Voor meer informatie over de bestrijding van fruitmot op uw bedrijf, neem contact op met één van onze fruitteeltadviseurs.
| Coragen | 0,175 ltr/ha |
| Madex Top | 0,05 – 0,10 ltr/ha |
| Minecto One | 0,19 kg/ha |