Dit bericht is verlopen eventuele adviezen zijn hierdoor niet (meer) geldig.
Bij appel en peer is een onkruidbestrijding in de zomer nodig, voordat de takken gaan hangen. In het algemeen geldt het advies om deze behandeling voor 1 juli uit te voeren. Zorg dat geen takken worden geraakt om schade aan het gewas te voorkomen. Ons advies is om voor deze zomerbehandeling glyfosaat te gebruiken, in combinatie met een groeistof. Zeker waar de voorjaarsbehandeling niet gelukt is, is nu een hogere dosering groeistof nodig.
Voor de doseringen van glyfosaat, zie tabel 1. Op dit moment zijn drie formuleringen/merken van glyfosaat beschikbaar in de fruitteelt. Let bij het gebruik van glyfosaat op: de hoeveelheid per jaar en per ha is beperkt. Verder is het gebruik van glyfosaat in het protocol van AH en Planet Proof ook begrensd. Voor een betere werking is toevoeging van Squall, in 0,5 L/100 L water bij glyfosaat zinvol.
Voor de herbiciden op basis van de genoemde merken glyfosaat en de groeistoffen op basis van MCPA en 2.4 D, geldt geen veiligheidstermijn bij appel en peer.
Tabel 1. Overzicht merken glyfosaat in grootfruit, strokenbehandeling 2024

Glyfosaat zie tabel
MCPA 1,0 – 2,0 ltr/ha zwartstrook
2.4 D 1,0 – 2,0 ltr/ha zwartstrook