Reinigen fertigatieleiding

Dit bericht is verlopen eventuele adviezen zijn hierdoor niet (meer) geldig.

Afbeelding Reinigen fertigatieleiding
7 oktober 2024

Na de oogst kunt u uw fertigatiesysteem reinigen. Tijdens het seizoen ontstaat vervuiling. Organische vervuiling ontstaat door schimmels, bacteriën en algen en is zichtbaar door een groene aanslag. Anorganische vervuiling ontstaat door neerslag van zouten in het systeem en in de leidingen. De combinatie van opgeloste stoffen in het water leidt tot het vormen van biofilm, waarbij deze stoffen neerslaan in het fertigatiesysteem. Bij ernstige vervuiling leidt dit tot verstopte druppelaars, maar een lichte vervuiling geeft al een ongelijkmatige verdeling van voedingsstoffen door de leidingen.

Anorganische verontreiniging kunt u oplossen met salpeterzuur. Door de lage zuurgraad van het water, lossen de zouten op, waardoor uw systeem wordt gereinigd. Organische verontreiniging kunt u aanpakken met waterstofperoxide. Als waterstofperoxide in contact komt met o.a. groene aanslag ontstaat er een reactie. Hierdoor lost de groene aanslag op. De adviesdosering is 3% salpeterzuur en/of 3% waterstofperoxide. U kunt deze producten ook combineren.

Als beide verontreinigen voorkomen, kunt u reinigen met Intra Hydropure. Dit is een gestabiliseerde waterstofperoxide en is versterkt met een zilverchelaat. Dit product helpt bij het verwijderen van verontreinigingen in welke vorm dan ook. In plaats van te werken met salpeter- of zwavelzuur, kunt u een dosering van 2% Intra Hydropure gebruiken. Het grote voordeel is dat naast het verwijderen van ijzerafzettingen ook biologische verontreinigingen oplossen. Hierdoor zullen de leidingen bijna als nieuw zijn na deze reinigingsprocedure. Laat het product minimaal 24 uur in de leidingen staan en spoel de leidingen grondig door, voordat u ze leegmaakt voor de winterperiode.
Intra Hydropure is ook toegelaten in de bio-teelt.

Salpeterzuur  3,00%
Waterstofperoxide 3,00%
Intra Hydropure 2,00%

Kennis & Nieuws

Gerelateerde berichten

Afbeelding Fertigatie in fruitteelt
Technische achtergrond Bemesting

Fertigatie in fruitteelt

Fertigatie om uw gewas te voorzien van extra stikstof

Afbeelding Bladvoeding calcium en silicium
Technische achtergrond Bemesting

Bladvoeding calcium en silicium

In dit bericht leest u meer over het belang van calcium en silicium voor uw gewas.

Afbeelding Teeltadvies | schurft, neusrot, insecten, zetting en dunning
Teeltactualiteit Gewasbescherming

Teeltadvies | schurft, neusrot, insecten, zetting en dunning

Lees in dit teeltadvies meer over schurft, neusrot en meeldauw. Ook komen de verschillende insecten die op dit moment voorkomen aan bod. Als laatste bespreken we de zetting en dunning van appels en Conference.