Afbeelding Kiemproeven

Onlangs is er gestart met het uitvoeren van kiemproeven van aardappelen. Het doel van de kiemproeven is een indruk te krijgen van de vitaliteit en het aantal stengels van een pootgoedpartij. De kiemproeven voert het Precisieteelt Plus team uit in het ‘lab’ op onze locatie Oude-Tonge.

De resultaten geven we weer in een zogenaamd kiemrapport. Op dit rapport staat de uitslag van het stengelaantal en het gewicht per potermaat. Daarnaast wordt er ook een advies gegeven op welke afstand het beste geplant kan worden om aan de optimale hoeveelheid stengels per hectare te komen.

Dit advies is gebaseerd op gegevens van 9 jaar proefrooien in verschillende rassen. Met behulp van die informatie kunnen we steeds beter inschatten wat een optimaal stengelaantal is, om uiteindelijk toe te werken naar een juist knolaantal en sortering voor een bepaald teeltdoel.

In dit korte filmpje kunt u zien hoe het uitvoeren van de kiemproeven in zijn werk gaat:

Bent u geïnteresseerd in de kiemproeven en wilt u ook inzicht in uw eigen partij? Benader dan uw adviseur of een van de PT+ specialisten. Zij helpen u graag verder.

 

www.precisieteeltplus.nl

Kennis & Nieuws

Gerelateerde berichten

Afbeelding Proef moet strategie tegen valse meeldauw in uien aanscherpen
Onderzoek & proeven Gewasbescherming

Proef moet strategie tegen valse meeldauw in uien aanscherpen

Valse meeldauw (Peronospora destructor) blijft een van de lastigste ziekten in de uienteelt. Tegelijkertijd wordt het middelenpakket kleiner en neemt de ziektedruk toe omdat het areaal zaaiuien landelijk toeneemt en door de teelt van winterplantuien  er bijna jaarrond uien worden geteeld. Om onze klanten van advies te kunnen voorzien, doen wij als Van Iperen al voor het 3e jaar praktijkgericht onderzoek naar effectieve strategieën tegen deze ziekte.

Afbeelding Een weerbare uienteelt
Technische achtergrond Duurzaamheid

Een weerbare uienteelt

Veranderend weer en een krimpend pakket gewasbeschermingsmiddelen maken een goede uienopbrengst uitdagender. Uireka heeft onderzocht hoe de weerbaarheid van uien vergroot kan worden, bekijk de resultaten in deze video.

Afbeelding ‘Meeropbrengst in uien realiseer je met meer wortelmassa’
Technische achtergrond Duurzaamheid

‘Meeropbrengst in uien realiseer je met meer wortelmassa’

Meeropbrengst in uien realiseer je uiteindelijk met meer wortelmassa', stelde fertigatiespecialist Mikey Akkermans van Van Iperen op de Landelijke Uiendag op proefboerderij Rusthoeve.