Meer opbrengst door toepassen fertigatie

Afbeelding Meer opbrengst door toepassen fertigatie

Droogte of juist extreme neerslag komt steeds vaker voor. Om er toch voor te zorgen dat de gewassen optimaal groeien kan fertigatie een oplossing zijn.

Bij fertigatie worden druppelslangen langs het gewas gelegd waar water en meststoffen doorheen stromen. Hiermee kunt u ervoor zorgen dat op het juiste moment de juiste hoeveelheid water en voeding bij het gewas terechtkomt. In de video van Boerderij Uitgelicht vertelt onze fertigatiespecialist Mikey Akkermans over de toepassing van fertigatie.

Meer weten over fertigatie? Bekijk onze fertigatiepagina.

Bron: Boerderij.nl

Kennis & Nieuws

Gerelateerde berichten

Afbeelding Alles over fertigatie | teeltsystemen
Technische achtergrond Fertigatie

Alles over fertigatie | teeltsystemen

Het telen van uien op ruggen in combinatie met fertigatie blijkt vaak de meeste opbrengst te geven. Maar is dat ook zo voor uw teelt? Welke opties zijn er en wat zijn de voor- en nadelen ervan? Fertigatiespecialist Mikey Akkermans vertelt het in deze video.

Afbeelding Fertigatieslangen gaan nu al grond in voor teeltseizoen 2027
Onderzoek & proeven Fertigatie

Fertigatieslangen gaan nu al grond in voor teeltseizoen 2027

Bij proefboerderij Ebelsheerd van Stichting Proefboerderijen Noordelijke Akkerbouw (SPNA) in het Groningse Nieuw-Beerta is deze week voor een teeltsystemenproef in zaaiuien de grondbewerking uitgevoerd. Daarbij zijn in een aantal objecten ook alvast de fertigatieslangen aangelegd voor het teeltseizoen 2027.

Afbeelding Fertigatie schuift op van proef naar serieuze teeltstrategie
Technische achtergrond Fertigatie

Fertigatie schuift op van proef naar serieuze teeltstrategie

Een redacteur van Akkerbouwbedrijf bezocht de Uiendag, en schreef onder andere over de proeven die wij als Van Iperen presenteerden tijdens de Uiendag op de Rusthoeve. Lees hier over de resultaten.