Onderzoek naar kosten en baten druppelirrigatie

Afbeelding Onderzoek naar kosten en baten druppelirrigatie
4 mei 2020
UIKC legt in Colijnsplaat (Zld.) een proef met druppelirrigatie aan om uien efficiënt van vocht te voorzien. Zoet water voor beregening is schaars in Zeeland.

Op proefboerderij Rusthoeve in Colijnsplaat (Zld.) legt UIKC in opdracht van onderzoeksplatform Uireka dit jaar druppelirrigatieproeven in zaaiuien aan. Vorig jaar zijn volgens UIKC accountmanager Luc Remijn in een demo erg goede resultaten behaald. De geïrrigeerde uien brachten in het droge jaar ruim 20 ton per hectare meer op dan niet beregende uien. Reden voor Uireka om voor 3 jaar geld beschikbaar te stellen voor uitgebreide irrigatieproeven. Toeleverancier Van Iperen doet in een aparte proef minimaal een jaar mee om ook fertigatie via de druppelslangen te testen.

Lees verder op Boerderij.nl

Foto: UIKC

 

 

 

Kennis & Nieuws

Gerelateerde berichten

Afbeelding Fertigatienieuws | water- en meststoffengift, trips en bladmeststoffen
Teeltactualiteit Fertigatie

Fertigatienieuws | water- en meststoffengift, trips en bladmeststoffen

Inmiddels is het bijna half juli. De zaaiuien op de fertigatiepercelen staan volop in groei. De komende weken zijn cruciaal voor de verdere groei van het gewas. In deze fase investeert de zaaiui veel energie in de ontwikkeling van zowel het loof als de bol. Daarom heeft het gewas een hoge behoefte aan stikstof om het loof vitaal en groeikrachtig te houden. Daarnaast moet op dit moment ook kali in de plant worden gebracht. Het grootste deel hiervan moet al via het loof opgenomen zijn, voordat de plant gaat strijken. Bovendien zorgt kali ervoor dat het loof langer vitaal blijft, wat weer ten goede komt aan de bolvorming. Zorg er de komende weken dus voor dat de plant geen tekort heeft aan zowel stikstof als kali.

Afbeelding Gelezen in Boerderij: doelen behalen door slimmer bemesten
Medewerkersverhaal Bemesting

Gelezen in Boerderij: doelen behalen door slimmer bemesten

Jan Jaap Roseboom werd door vakblad Boerderij geïnterviewd over de bijdrage van fertigatie en Mijn Groei aan efficiënt stikstof bemesten.

Afbeelding “Meer controle met fertigatie en data”
Klantverhaal Fertigatie

“Meer controle met fertigatie en data”

Fertigatiespecialist Thijs Moerman werd geïnterviewd door Groenten & Fruit over fertigatie. Voor deze video waren we te gast bij loonbedrijf Van der Poel in Abbenbroek, waar dit jaar voor het eerst een perceel zaaiuien is voorzien van fertigatieslangen. Daar spraken we ook met Peter van der Poel over zijn motivatie en aanpak voor fertigatie.