Afbeelding Terugblik Aardappeldemodag 2024

 

 

Vorige week woensdag vond de tweejaarlijkse Aardappeldemodag plaats in Westmaas. Het terrein van de WUR stond vol met stands, proefvelden, machines en eetstandjes. In de stand van Van Iperen stond onze digitale teeltondersteuning centraal, waarbij de focus vooral lag op de introductie van de nieuwe webapplicatie: Mijn Groei.

In Mijn Groei worden gegevens over de teelt, het perceel en het weer samengevoegd waardoor het voorspellingen kan doen over de komende behoeften van het gewas. Op deze manier weet u vooraf al beter wanneer u het best kunt beregenen, bijbemesten of fertigeren. Daarnaast geeft de applicatie een accurate opbrengst inschatting.

Op het proefveld naast onze stand lag een fertigatieproef in aardappelen. In deze proef werden 3 objecten vergeleken. Twee ervan werden gefertigeerd, het laatste object werd beregend. Tussen de twee gefertigeerde objecten werd nog gevarieerd in de hoeveelheid meegegeven fosfaat.

Bekijk hieronder de terugblik.

Kennis & Nieuws

Gerelateerde berichten

Afbeelding Fertigatienieuws | water- en meststoffengift, trips en bladmeststoffen
Teeltactualiteit Fertigatie

Fertigatienieuws | water- en meststoffengift, trips en bladmeststoffen

Inmiddels is het bijna half juli. De zaaiuien op de fertigatiepercelen staan volop in groei. De komende weken zijn cruciaal voor de verdere groei van het gewas. In deze fase investeert de zaaiui veel energie in de ontwikkeling van zowel het loof als de bol. Daarom heeft het gewas een hoge behoefte aan stikstof om het loof vitaal en groeikrachtig te houden. Daarnaast moet op dit moment ook kali in de plant worden gebracht. Het grootste deel hiervan moet al via het loof opgenomen zijn, voordat de plant gaat strijken. Bovendien zorgt kali ervoor dat het loof langer vitaal blijft, wat weer ten goede komt aan de bolvorming. Zorg er de komende weken dus voor dat de plant geen tekort heeft aan zowel stikstof als kali.

Afbeelding Gelezen in Boerderij: doelen behalen door slimmer bemesten
Medewerkersverhaal Bemesting

Gelezen in Boerderij: doelen behalen door slimmer bemesten

Jan Jaap Roseboom werd door vakblad Boerderij geïnterviewd over de bijdrage van fertigatie en Mijn Groei aan efficiënt stikstof bemesten.

Afbeelding “Meer controle met fertigatie en data”
Klantverhaal Fertigatie

“Meer controle met fertigatie en data”

Fertigatiespecialist Thijs Moerman werd geïnterviewd door Groenten & Fruit over fertigatie. Voor deze video waren we te gast bij loonbedrijf Van der Poel in Abbenbroek, waar dit jaar voor het eerst een perceel zaaiuien is voorzien van fertigatieslangen. Daar spraken we ook met Peter van der Poel over zijn motivatie en aanpak voor fertigatie.