Minder spuiten zorgt voor betere bio-balans

Afbeelding Minder spuiten zorgt voor betere bio-balans

Henry Satter uit Zuilichem past een nieuwe strategie toe voor luisbestrijding, ontwikkeld door toeleverancier Van Iperen. „Voorspuiten doen we niet meer en als het kan spuiten we ook niet meer schoon voor de oogst”, zegt de chrysantenteler. „We hebben insectengaas voor de luchtramen, zetten meer biologische bestrijders in, gebruiken brandnetelgier als plantversterker en scouten zorgvuldig. Er zijn aandachtspunten, maar het loopt beter dan ik had gedacht.”

Lees hier het volledige artikel uit de Bloemisterij.

Advies afgestemd op uw situatie

Benieuwd wat biologie voor u kan doen?

Wilt u dat wij contact met u opnemen?

Laat uw gegvens dan hier achter.

"*" geeft vereiste velden aan

Afbeelding Wilt u dat wij contact met u opnemen?
Afbeelding Minder spuiten zorgt voor betere bio-balans

Kennis & Nieuws

Gerelateerde berichten

Afbeelding Zoektocht naar mineervliegaanpak in de sierteelt
Technische achtergrond Biologie

Zoektocht naar mineervliegaanpak in de sierteelt

Mineervlieg is een flinke uitdaging in de sierteelt. Chrysant en gerbera zijn teelten die last hebben van mineervlieg, maar de manier van bestrijden en de schadedrempel verschillen sterk.

Afbeelding Luis beheersen vraagt om meebewegen
Technische achtergrond Biologie

Luis beheersen vraagt om meebewegen

Biologische bestrijding speelt een steeds grotere rol in de sierteelt. Toch blijft het beheersen van luis een uitdaging. In de praktijk hangt het succes af van meerdere factoren. Eén daarvan is de manier van toepassen. Wat de beste manier is, hangt dan weer af van onder andere de omstandigheden in de kas en het type luis.

Afbeelding Wittevliegbestrijding in tomaat, een moeilijke puzzel
Technische achtergrond Biologie

Wittevliegbestrijding in tomaat, een moeilijke puzzel

De zomer staat voor de deur en daarmee starten ook de jaarlijkse teeltwisselingen van de belichte tomatenteelt in Nederland. Tussen pakweg week 20 en week 40 zijn er een hoop bedrijven die zich opnieuw opmaken voor het belichtingsseizoen van de komende winter. Maar hoe vlieg je zo'n teelt nu aan? Deze puzzel lijkt elk jaar moeilijker te worden, constateert Erik Kamstra, Productmanager Biologie en Technisch Specialist Gewasbescherming bij Van Iperen. Krijgt de puzzel meer stukjes of zijn er misschien een paar stukjes kwijtgeraakt in de afgelopen jaren?