Oorlog zet meststoffenmarkt onder druk: ‘Dit is een giftige cocktail’

Afbeelding Oorlog zet meststoffenmarkt onder druk: ‘Dit is een giftige cocktail’
19 maart 2026

De oorlog in het Midden-Oosten veroorzaakt nieuwe nervositeit op de wereldmarkt voor meststoffen. De blokkade van de Straat van Hormuz en de oplopende energieprijzen zorgen voor onzekerheid en prijsstijgingen. “Dit is een giftige cocktail”, waarschuwt Peter Kalkman, Directeur Inkoop en Handel van meststoffenleverancier Van Iperen.

Kalkman benadrukt dat het nog te vroeg is om te spreken van echte tekorten, maar de risico’s stapelen zich snel op. “Ik hoop van ganser harte dat het geen wereldoorlog wordt. Het is een zeer zorgelijke ontwikkeling”, zegt hij. De onrust heeft volgens Kalkman niet alleen te maken met transport, maar raakt de hele keten.

Kennis & Nieuws

Gerelateerde berichten

Afbeelding Diamond Flowers wil telen zonder chemie en zonder stomen
Technische achtergrond Bemesting

Diamond Flowers wil telen zonder chemie en zonder stomen

Binnen de pilot 100% Groen Geteeld Sierteelt werkt Diamond Flowers aan duurzaam bodembeheer. Centraal staan het optimaliseren van de plantenvoeding en het versterken van de bodemweerbaarheid. Circulaire meststoffen spelen een belangrijke rol, aangevuld met biostimulanten, kleine gietbeurten en het monitoren van het bodemleven. Het uiteindelijke doel: telen zonder chemie en zonder stomen.

Afbeelding Sterk door sporen | Borium
Technische achtergrond Bemesting

Sterk door sporen | Borium

Leer in deze video meer over de bouwsteen voor sterke groei: borium.

Afbeelding Sterk door sporen | Mangaan
Technische achtergrond Bemesting

Sterk door sporen | Mangaan

Leer in deze video meer over de essentiële voedingsstof voor planten: mangaan.