Positief effect op gewasbescherming bij teelt chrysanten onder tripsgaas

Afbeelding Positief effect op gewasbescherming bij teelt chrysanten onder tripsgaas
Bron: glastuinbouw Nederland
In de chrysantenteelt is de laatste jaren veel ervaring opgedaan met het inzetten van natuurlijke vijanden tegen plagen zoals trips, spint en mineervlieg. Op dit moment is het nog niet mogelijk om in de praktijk volledig geïntegreerd chrysanten te telen. Een van de belangrijke redenen hiervoor is invlieg van buitenaf. Door tripsgaas in de luchtramen te installeren kan invlieg worden voorkomen.Lees hier het artikel uit de nieuwsbrief van glastuinbouw Nederland

Kennis & Nieuws

Gerelateerde berichten

Afbeelding Gelezen in KAS: Open kaart spelen om te vergroenen
Klantverhaal Biologie

Gelezen in KAS: Open kaart spelen om te vergroenen

Als groeispecialist, zoals Van Iperen al meer dan 100 jaar actief is, moet je van vele markten thuis zijn. Terwijl de ene specialist een plan maakt om plagen in de gerberateelt aan te pakken, komt een andere specialist met een advies om met biostimulanten de planten beter te laten wortelen. En weer een andere collega is als onderzoeker aan de slag om te zien hoe dat in de praktijk uitpakt. Dat gebeurt allemaal bij Flower Harmony.

Afbeelding ViP | Liefde voor troschrysanten als drijfveer voor groei
Klantverhaal Gewasbescherming

ViP | Liefde voor troschrysanten als drijfveer voor groei

“Ik heb veel producten geteeld, maar de chrysant is en blijft nummer één,” zegt Fred van Paassen uit Andijk met een brede lach. “Het is een bijzonder product. Je kunt hem veertien dagen in een doos laten zitten; je haalt hem eruit, zet hem op water en hij staat gewoon te lachen. Dat is toch geweldig?”

Afbeelding Gelezen in Onder Glas: Goede ervaringen met scoutbegeleiding in vruchtgroenten
Medewerkersverhaal Gewasbescherming

Gelezen in Onder Glas: Goede ervaringen met scoutbegeleiding in vruchtgroenten

Namens Van Iperen begeleidt Marissa van Duijn tomatentelers die aangesloten zijn bij Growers United. “De scoutbegeleiding bevalt wederzijds goed”, zegt zij. “De bedrijven en scouts leren zowel van mij als van elkaar. Het resulteert in effectiever scouten en een upgrade in registratie en ziekte- en plaagbeheersing.” Scoutbegeleiding op teeltbedrijven wordt sinds vorig jaar aangeboden en is bedoeld om het scouten van ziekten, plagen en biologische bestrijders te optimaliseren, de dataverwerking te stroomlijnen en IPM-strategieën naar een hoger niveau te tillen.