Bemesting voor voldoende eiwit van eigen land

Afbeelding Bemesting voor voldoende eiwit van eigen land
26 april 2022

Jeroen Bleijenburg, melkveehouder in Kamperveen, stuurt met bemesting op een hogere eiwitbenutting uit ruwvoer, wat leidt tot een verbeterde melkproductie. Voldoende eiwit van eigen grasland levert veel voordelen op, zoals besparing op voerkosten en minder afhankelijkheid van de inkoop van eiwitrijke grondstoffen. Hiermee kan er ook toegewerkt worden naar een efficiëntere melkveehouderij.

Kennis & Nieuws

Gerelateerde berichten

Afbeelding Fertigatie geeft grasland op zandgrond een groeivoorsprong in droge zomer
Onderzoek & proeven Fertigatie

Fertigatie geeft grasland op zandgrond een groeivoorsprong in droge zomer

Proef naar fertigatie in grasland laat positieve resultaten zien. "Fertigatiespecialist Thijs Moerman: “Je ziet dat het gras gewoon doorgroeit als er water en voeding van onder komt. Het gras staat niet stil, maar gaat de hele tijd een beetje vooruit.”

Afbeelding Gevolgen wetsvoorstel emissiearm bemesten
Nieuws Bemesting

Gevolgen wetsvoorstel emissiearm bemesten

Het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) wil emissiearme aanwending verplicht stellen bij het bemesten van kunstmest, ammoniumsulfaat en digestaat. Deze maatregel is er al voor het uitrijden van drijfmest, wat nu wordt aangevuld met kunstmest. Deze wijziging is onlangs ter consultatie voorgelegd. Voor Powerbasic Bravo betekent dit dat, als deze maatregelen doorgaan, de meststof in de grond moet worden aangewend met bijvoorbeeld een spaakwielbemester of dat de techniek verandert en er een ureaseremmer wordt toegevoegd.

Afbeelding Video | Een gevarieerd menu voor de bodem met sporenelementen
Technische achtergrond Bemesting

Video | Een gevarieerd menu voor de bodem met sporenelementen

Geen stikstofruimte meer over… en toch meer uit het gras halen? Bekijk in deze video hoe dat kan.