Zoektocht naar mineervliegaanpak in de sierteelt

Afbeelding Zoektocht naar mineervliegaanpak in de sierteelt

Mineervlieg is een flinke uitdaging in de sierteelt. Chrysant en gerbera zijn teelten die last hebben van mineervlieg, maar de manier van bestrijden en de schadedrempel verschillen sterk.

“In chrysant hanteren we als het ware een nultolerantie; elke mineervlieg is er één te veel, want we oogsten immers de hele tak inclusief blad. Door het kleinere middelenpakket was dit één van de plagen die kwekers de afgelopen 2 à 3 jaar aanzette om over te stappen op insectengaas in de luchtramen,” vertelt Martijn Braber, Technisch Specialist Gewasbescherming bij Van Iperen.

In de snijgerberateelt vraagt de aanpak van mineervliegen om een andere kijk.

Geschreven door Martijn Braber, Technisch Specialist Gewasbescherming

Afbeelding Zoektocht naar mineervliegaanpak in de sierteelt
Afbeelding Zoektocht naar mineervliegaanpak in de sierteelt

Martijn en zijn collega's komen graag eens langs om mee te denken over de beste strategie in uw teelt.

Neem gerust contact op.

Alle rechten voorbehouden. Niets uit dit bericht mag worden verveelvoudigd, opgeslagen in een geautomatiseerd gegevensbestand en/of openbaar gemaakt in enige vorm of op welke wijze dan ook zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever.

Kennis & Nieuws

Gerelateerde berichten

Afbeelding Luis beheersen vraagt om meebewegen
Technische achtergrond Biologie

Luis beheersen vraagt om meebewegen

Biologische bestrijding speelt een steeds grotere rol in de sierteelt. Toch blijft het beheersen van luis een uitdaging. In de praktijk hangt het succes af van meerdere factoren. Eén daarvan is de manier van toepassen. Wat de beste manier is, hangt dan weer af van onder andere de omstandigheden in de kas en het type luis.

Afbeelding Van bladluisbestrijding naar beheersing in de sierteelt
Technische achtergrond Biologie

Van bladluisbestrijding naar beheersing in de sierteelt

Bladluisbestrijding is al jaren een belangrijk onderdeel van het gewasbeschermingsplan voor siertelers. Bladluis is een plaag die zich enorm snel kan ontwikkelen en kan leiden tot gigantische economische schade. Omdat kwekers niet meer afhankelijk willen zijn van chemische middelen bij het bestrijden, wordt er binnen de sierteelt op grote schaal geëxperimenteerd met biologische bladluisbestrijders. Hiermee wordt hopelijk de stap gezet van het bestrijden naar het beheersen van bladluizen binnen de sierteelt.

Afbeelding Gelezen in Onder Glas: Tuinplantenkwekerij goed op weg met verduurzaming
Klantverhaal Biologie

Gelezen in Onder Glas: Tuinplantenkwekerij goed op weg met verduurzaming