Onderzoek naar bankerplanten in biologische tripsbestrijding

Afbeelding Onderzoek naar bankerplanten in biologische tripsbestrijding

Onze praktijkgericht onderzoekers zijn constant opzoek naar effectieve alternatieve manieren van gewasbescherming. Op deze manier zijn we voorbereid op een toekomst waarin we steeds minder chemische middelen mogen en willen gebruiken. In deze onderzoeken werken we geregeld samen met verschillende leveranciers om onze kennis en kunde te combineren.

In onderstaande video vertelt praktijkgericht onderzoeker Rick den Dekker samen met Maarten de Korte van Koppert over een lopend onderzoek dat vorig jaar in samenwerking met Adagro is opgezet. In dit onderzoek is lobularia als bankerplant in een perceel uien gezaaid. De biologische bestrijders huisvesten zich in de bankerplanten en verplaatsen zich naar de uien op het moment dat er daar tripsdruk is.

Meer weten over dit onderzoek, weten wat voor soort onderzoeken we nog meer doen of zelf een onderzoeksvraag aanleveren? Neem contact op met één van de specialisten.

Kennis & Nieuws

Gerelateerde berichten

Afbeelding ‘Verango met Serenade wordt standaardtoepassing in bewaarpeen’
Medewerkersverhaal Gewasbescherming

‘Verango met Serenade wordt standaardtoepassing in bewaarpeen’

Vanuit de praktijk rees echter ook de vraag of de toepassing van Verango nog verder versterkt kan worden tegen schimmels als Sclerotinia en Cavity Spot. Dat leidde afgelopen jaar tot een praktijkproef in Bant (NOP), waarbij onder meer het biologische middel Serenade werd toegevoegd. Van der Steege, die betrokken was bij de proef, licht de resultaten toe.

Afbeelding Teeltadvies | Onkruidbestrijding in suikerbieten, zaaiuien, peen en ziektebestrijding in (winter)plantuien
Gewasbescherming

Teeltadvies | Onkruidbestrijding in suikerbieten, zaaiuien, peen en ziektebestrijding in (winter)plantuien

Lees in dit bericht ons advies voor onkruidbestrijding, het aanpakken van bodeminsecten en ziektebestrijding in verschillende gewassen.

Afbeelding Teeltadvies | granen, zaaiuien, suikerbieten en aardappelen
Teeltactualiteit Gewasbescherming

Teeltadvies | granen, zaaiuien, suikerbieten en aardappelen

Lees in dit teeltadvies meer over de start met kniptormonitoring, schimmelbestrijding en groeiregulatie in granen, onkruidbestrijding in zaaiuien, LDS-bespuitingen in suikerbieten en bodemherbiciden in aardappelen.