Perenbladvlobestrijding met Surround

Afbeelding Perenbladvlobestrijding met Surround

Het lijkt vroeg om nu al te denken aan de perenbladvlobestrijding, aangezien we nog in februari zitten en de weersomstandigheden nog niet optimaal zijn voor de perenbladvlo. Dit kan zomaar anders worden als de weersomstandigheden veranderen, waarbij de zon meer gaat schijnen en de temperatuur gaat stijgen (>100C). Wanneer dit plaatsvindt gaat de ei afzet starten. Nu we dit seizoen niet meer beschikken over Movento en Batavia, is het belangrijk om voor het spuitseizoen een bestrijdingsstrategie te bepalen. In deze strategie zal rekening gehouden moeten worden met het feit, dat we vanaf vroeg in het seizoen de druk laag houden en dit gedurende het seizoen proberen vol te houden.

Het eerste wat we kunnen doen is de bomen bedekken met Surround. Surround zorgt ervoor dat de bomen wit zijn waardoor de springers geen goede plaatsen kunnen vinden om hun eieren af te zetten. Daarnaast heeft Surround een direct effect op de springers. Wanneer deze geraakt worden zijn ze immobiel en zullen minder of geen eieren meer afzetten.

De eerste bespuiting met Surround moet uitgevoerd worden met 30 kg/ha en een waterhoeveelheid van 500-1000 ltr/ha. Voor een goede werking zal Surround nog 2 tot 3 keer herhaald moeten worden met 20 kg/ha. Het interval van herhalen (7-10 dagen) is afhankelijk van afregenen en/of de gewasontwikkeling. Toevoegen van Siltac SF 100 ml per 100 liter water geeft een betere verdeling over de boom en een versterkende werking op de springers.

 

Bij het werken met Surround is het belangrijk om bij het vullen en verspuiten de onderstaande punten in acht te nemen:

Vul de tank half met water

Zet de roering aan

Voeg Surround toe in de tank

Blijven roeren

Tank in één keer leegspuiten

Na toepassen spuitmachine goed doorspoelen

Kennis & Nieuws

Gerelateerde berichten

Afbeelding Teeltadvies | bomen ontbladeren, vruchtboomkanker, perenbladvlo, onkruidbestrijding, gewasmonitor
Teeltactualiteit Gewasbescherming

Teeltadvies | bomen ontbladeren, vruchtboomkanker, perenbladvlo, onkruidbestrijding, gewasmonitor

In dit teeltadvies behandelen we onderwerpen zoals het ontbladeren van bomen, vruchtboomkanker en onkruidbestrijding

Afbeelding Einde toelating Topper & Genoxone
Nieuws Gewasbescherming

Einde toelating Topper & Genoxone

Zowel Topper als Genoxone vervallen in 2027. Bestel deze producten uiterlijk 12 oktober 2026 om er zeker van te zijn dat u het aankomend jaar nog kunt gebruiken.

Afbeelding ViP | Meer dan een kweker
Klantverhaal Gewasbescherming

ViP | Meer dan een kweker

In het rivierengebied tussen Tiel en Arnhem ligt een van de belangrijkste laanboom centra van Nederland. Zo’n 170 kwekers zijn hier verenigd in Tree Centre Opheusden (TCO), een organisatie die zich inzet voor de belangen van de sector: van scholing en ruimtelijke ordening tot onderzoek, innovatie, belangenbehartiging en handelsbevordering. Sinds de overname van AgroBuren is Van Iperen partner van TCO. Adviseur Tom van der Gaarden, zelf voormalig boomkweker uit Opheusden, geeft de samenwerking handen en voeten.