Het telen van de toekomst – Biologische gewasbescherming

Afbeelding Het telen van de toekomst – Biologische gewasbescherming

Een stap die veel telers zetten naar het telen van de toekomst is het inzetten van biologische gewasbescherming. Dit kunnen insecten zijn die plaaginsecten aanpakken, maar het gaat ook over bijvoorbeeld bacteriepreparaten.  Het inzetten van biologie is vaak even wennen aangezien dit preventief ingezet wordt, maar hoe meer ervaring we ermee opdoen, hoe beter het gaat. Technisch specialist Floor Oomen vertelt samen met Teeltspecialist Frans van Helvoort over de overgang naar biologische gewasbescherming. Ook delen ze hun visie op het telen van de toekomst.

Benieuwd naar de visie van onze productmanagers en naar de andere manieren om te vergroenen? Lees meer op  deze pagina, vul onderstaand formulier in voor een vrijblijvend adviesgesprek of vraag uw adviseur naar de mogelijkheden.

Afbeelding Het telen van de toekomst – Biologische gewasbescherming

Onze productmanagers beantwoorden al uw vragen

Neem contact op met onze productmanagers.

Aanvraag adviesgesprek

Vergroenen in de tuinbouw

"*" geeft vereiste velden aan

Afbeelding

Kennis & Nieuws

Gerelateerde berichten

Afbeelding Ruud van Wijk streeft naar 100% groen in chrysanten: ‘We zoeken voor elke nieuwe soort luis biologische bestrijder’
Klantverhaal Biologie

Ruud van Wijk streeft naar 100% groen in chrysanten: ‘We zoeken voor elke nieuwe soort luis biologische bestrijder’

“Een toekomstbestendige chrysantenteelt kan niet zonder groene oplossingen”, stelt Ruud van Wijk. De troschrysantenteler uit Maasdijk is sinds augustus 2025 deelnemer aan het project 100% Groen Geteeld. “We zijn op ons bedrijf al drie jaar bezig om groener te gaan telen, maar wel met behoud van de kwaliteit van het product. Daar willen we geen concessies aan doen.”

Afbeelding Hoe goed is uw oog voor insecten?
Nieuws Biologie

Hoe goed is uw oog voor insecten?

Scouten is een belangrijke basis voor een preventieve strategie met biologieproducten. Regelmatig en scherp kijken in het gewas helpt om vroeg in te grijpen en biologie effectief in te zetten. Hoe goed is uw oog voor insecten? Speel onze game en win.

Afbeelding ‘Volledig groen telen is flinke uitdaging, al komen we heel eind’
Klantverhaal Biologie

‘Volledig groen telen is flinke uitdaging, al komen we heel eind’

In een recent artikel van Onder Glas wordt ingegaan op de uitdagingen van 100% Groen Geteeld. In het verhaal staat één van de pilotbedrijven centraal dat binnen dit project stappen zet richting een groene teeltstrategie.