‘Scouten wordt een wedstrijdje’

Afbeelding ‘Scouten wordt een wedstrijdje’

100% Groen Geteeld is topsport? Ook voor de collega’s van aubergineteler Luuk van Duijn is dat het geval. In deze derde video vertelt Luuk meer over de belangrijke rol van teeltmedewerkers. “Je moet hen actief meenemen in het proces om tot een succesvolle, volledig groene teelt te komen”, aldus Luuk.

Bij een teelt die draait op uitsluitend biologische en groene middelen is het scouten en vroegtijdig opsporen van plagen essentieel. Hoe eerder een plaag wordt gesignaleerd, hoe gerichter en effectiever er kan worden bijgestuurd. Binnen het team van Luuk is dit zelfs uitgegroeid tot een soort competitie: wie ontdekt als eerste een plaag?

De komende weken nemen we je mee de kas in. Telers Luuk van Duijn en Martijn Reijm delen hun ervaringen, inzichten én de uitdagingen die ze onderweg tegenkomen.

Advies afgestemd op uw situatie

Benieuwd wat biologie voor u kan doen?

Wilt u dat wij contact met u opnemen?

Laat uw gegvens dan hier achter.

"*" geeft vereiste velden aan

Afbeelding Wilt u dat wij contact met u opnemen?

Het scouten (of insecten spotten) is iets waar we dit jaar al vaker aandacht aanbesteedden. Lees meer op onderstaande pagina en bekijk de video waar Mart meer vertelt over de samenwerking tussen specialist en teler.

Expeditie Insecten spotten

Een specifieke aanpak voor elke teelt

Scouten is erg belangrijk voor een preventieve strategie met biologieproducten. Kijk mee hoe specialist Mart een aanpak bespreekt voor twee teelten die elk een eigen strategie vragen: chrysanten en tomaten. Terwijl hij tomatenkwekerij De Bron en chrysantenkwekerij Henda Flowers bezoekt, legt hij uit wat een teeltspecifieke aanpak precies inhoudt.

Afbeelding ‘Scouten wordt een wedstrijdje’

Kennis & Nieuws

Gerelateerde berichten

Afbeelding Wittevliegbestrijding in tomaat, een moeilijke puzzel
Technische achtergrond Biologie

Wittevliegbestrijding in tomaat, een moeilijke puzzel

De zomer staat voor de deur en daarmee starten ook de jaarlijkse teeltwisselingen van de belichte tomatenteelt in Nederland. Tussen pakweg week 20 en week 40 zijn er een hoop bedrijven die zich opnieuw opmaken voor het belichtingsseizoen van de komende winter. Maar hoe vlieg je zo'n teelt nu aan? Deze puzzel lijkt elk jaar moeilijker te worden, constateert Erik Kamstra, Productmanager Biologie en Technisch Specialist Gewasbescherming bij Van Iperen. Krijgt de puzzel meer stukjes of zijn er misschien een paar stukjes kwijtgeraakt in de afgelopen jaren?

Afbeelding Advieslijst gewasbescherming tomaat
Advieslijst gewasbescherming Gewasbescherming

Advieslijst gewasbescherming tomaat

Hier vindt u het overzicht van het toegestane middelengebruik voor de tomaten teelt.

Afbeelding Advieslijst gewasbescherming paprika
Advieslijst gewasbescherming Gewasbescherming

Advieslijst gewasbescherming paprika

Bekijk het actuele overzicht van toegestane gewasbeschermingsmiddelen voor paprika, inclusief toepassingen en aandachtspunten.