Water wordt steeds belangrijker

Afbeelding Water wordt steeds belangrijker
2 januari 2023

Meer dan dubbele opbrengsten bij fertigatieproeven uien.

Meststoffen- en gewasbeschermingsspecialist Van Iperen deed de afgelopen drie jaar proeven met fertigatie in zaaiuien. Dit jaar was de opbrengst bij proefboerderij Rusthoeve in Colijnsplaat (ZL) bijna 65 ton netto per hectare; meer dan het dubbele van ‘droge’ teelt zonder beregenen.

„De 65 ton per hectare is niet alleen meer dan het dubbele van de resultaten zonder beregening,” zegt Mikey Akkermans, adviseur akkerbouw bij Van Iperen. „Deze opbrengst ligt dit jaar gemiddeld ook 17 procent hoger dan bij irrigatie, en bijna 37 procent hoger dan bij beregenen met boom. Hierbij is er acht keer met de boom beregend.”

Lees het volledige artikel op Akkerwijzer.

Bron: Akkerwijzer
Auteur: José de Jong

Kennis & Nieuws

Gerelateerde berichten

Afbeelding Als elke druppel telt
Klantverhaal Bemesting

Als elke druppel telt

Een akkerbouwbedrijf met een eigen waterbassin, dat zie je niet vaak. Maar wat als de seizoenen jaar op jaar droger worden, en de polder onder je voeten zout is? Ties Kerckhaert (26) uit Hengstdijk besloot samen met zijn ouders de stap te zetten. Wat volgde was een avontuur van vallen en opstaan, met Frans Walhout van Agrowing en Ramon Vermue van Van Iperen als vaste sparringpartners. Het resultaat is uniek in de regio: een bassin gekoppeld aan druppelirrigatie, met vloeibare meststoffen via dezelfde slangen.

Afbeelding Een schone voorsprong begint bij water
Waterkwaliteit & hygiëne

Een schone voorsprong begint bij water

Afbeelding Minder vaak druppelen met meer water geeft betere vochtverdeling
Technische achtergrond Fertigatie

Minder vaak druppelen met meer water geeft betere vochtverdeling

Redacteur Haijo Dodde van Nieuwe Oogst was aanwezig op De Perendag en schreef in een artikel over onze pilot Precisie Irrigatie, die we samen met Netafim uitvoeren op drie verschillende praktijkbedrijven. Lees hier het artikel.