Van bladluisbestrijding naar beheersing in de sierteelt

Afbeelding Van bladluisbestrijding naar beheersing in de sierteelt

Bladluisbestrijding is al jaren een belangrijk onderdeel van het gewasbeschermingsplan voor siertelers. Bladluis is een plaag die zich enorm snel kan ontwikkelen en kan leiden tot gigantische economische schade. Omdat kwekers niet meer afhankelijk willen zijn van chemische middelen bij het bestrijden, wordt er binnen de sierteelt op grote schaal geëxperimenteerd met biologische bladluisbestrijders. Hiermee wordt hopelijk de stap gezet van het bestrijden naar het beheersen van bladluizen binnen de sierteelt.

 

Geschreven door Guido Halbersma, Productmanager Biologie en Technisch Specialist GBM/Biologie 

Afbeelding Van bladluisbestrijding naar beheersing in de sierteelt
Afbeelding Van bladluisbestrijding naar beheersing in de sierteelt

Heeft u nog vragen?

Neem dan contact op met een van onze specialisten.

Alle rechten voorbehouden. Niets uit dit bericht mag worden verveelvoudigd, opgeslagen in een geautomatiseerd gegevensbestand en/of openbaar gemaakt in enige vorm of op welke wijze dan ook zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van de uitgever.

Kennis & Nieuws

Gerelateerde berichten

Afbeelding ViP | Van kas naar winkelvloer: chemievrij telen in de praktijk
Klantverhaal Duurzaamheid

ViP | Van kas naar winkelvloer: chemievrij telen in de praktijk

Intratuin wil verduurzamen en stelde zichzelf voor 2030 twee stevige doelen: groenere tuinen bij de consument en een assortiment dat voor 70 procent chemievrij is. Dat laatste vraagt om kwekers die zonder chemie telen. Het klinkt logisch, maar de praktijk blijkt weerbarstiger. Er kwam een vraag op tafel die niemand had voorzien: hoe gaan we om met plaagproblemen in het tuincentrum? Intratuin wil en mag daar niet meer met chemie ingrijpen. Op die vraag had niemand meteen een antwoord, ook Van Iperen niet. Samen gingen ze op zoek naar een oplossing die nog niet bestond.

Afbeelding Zoektocht naar mineervliegaanpak in de sierteelt
Technische achtergrond Biologie

Zoektocht naar mineervliegaanpak in de sierteelt

Mineervlieg is een flinke uitdaging in de sierteelt. Chrysant en gerbera zijn teelten die last hebben van mineervlieg, maar de manier van bestrijden en de schadedrempel verschillen sterk.

Afbeelding Luis beheersen vraagt om meebewegen
Technische achtergrond Biologie

Luis beheersen vraagt om meebewegen

Biologische bestrijding speelt een steeds grotere rol in de sierteelt. Toch blijft het beheersen van luis een uitdaging. In de praktijk hangt het succes af van meerdere factoren. Eén daarvan is de manier van toepassen. Wat de beste manier is, hangt dan weer af van onder andere de omstandigheden in de kas en het type luis.